حاجی بابایی:وضعیت همه حق التدریسی ها مشخص است و هیچ معترضی ندارم

وزبر آموزش وپرورش با بیان اینکه آزمون براساس کاملاً قانونمند و استاندارد انجام گرفته است ؛ گفت : ما در کشورمان هیچ حق التدریسی که وضعیتش نامشخص باشد نداریم همه حق التدریسی ها وضعیتشان مشخص شده و هیچ معترضی هم نداریم. نهضت سواد آموزی هم وضعیتش کاملا مشخص شده است.


به گزارش پخش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر دکتر حاج بابایی در گفتگو به نگاه یک افزود : در مورد شرکتی ها عرض کنم که طبق قانون، خلاف بود که معلمان از طریق شرکتهای خدماتی درس بدهند و ما هم طبق نظر مجلس از این شرکتی ها آزمون گرفتیم و گفتیم اگر کسی نمره آورد در اولویت است و ما 3 تیر این آزمون را برگزار کردیم و قرار شد هر کس 60% نمره را آورد در اولویت قرار گیرد که از حدو 17 - 18 هزار نفر 1800 نفر نمره آوردند و بعد ما این نمره را به 50% یعنی 10 کاهش دادیم که حدود 5800 نفر نمره آوردند. و کسانی هم که معترض هستند از کسانی هستند که نمره نیاورده اند.

ما نمرات همه انها را اعلام کرده ایم و سوالات هم هیچ مشکلی نداشت و به صورت 4 گزینه ای بود و کامپیوتر هم تصحیح می کرد . در سال گذشته مصاحبه هم بود اما امسال برای اینکه پارتی بازی نشود و سایر مشکلات بوجود نیاید مصاحبه را حذف کردیم و سوالات 4 گزینه ای را مطرح کردیم و منابع مطالعاتی را هم دقیقاً مشخص کردیم.

ما در این راستا قانون را مو به مو اجراء کردیم و ما هیچ شرکتی و حق التدریسی نداریم که وضعیتش نا مشخص باشد و فقط شرکتی هایی که در آزمون قبول نشده اند معترض هستند که ما هم مستنداً به اعتراض آنها رسیدگی می کنیم .

وی با اشاره به تحقق یافتن تعهدات آموزش وپرورش تصریح کرد : از این وعده هایی که ما دادیم هنوز دانشگاه ویژه فرهنگیان کارش تمام نشده و داریم روی آن کار می کنیم. این دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد در مورد اساسنامه این دانشگاه هم یک هیأت متشکل از وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و نمایندگی ولی فقیه دارند روی این موضوع کار می کنند که هر چه سریعتر به مرحله اجرا برسد .

وزیر آموزش و پرورش توجه به بعضی از رشته های ورزشی را بر اساس اهمیت آن تشریح کرد و اظهار داشت : ما در این رابطه 32 انجمن را در وزارت تشکیل دادیم و کارمان را در ورزش به صورت جدی شروع کردیم. شنا را به این خاطر انتخاب کردیم چون که شنا مادر ورزشها ست و از نبی اکرم هم در این مورد روایت داریم.


حاج بابایی در پاسخ به اینکه آموزش تا مقطع متوسطه براساس قانون رایگان است افزود : مدارس غیر دولتی مصوبه قانونی دارند همانند بهداشت (اصل 43 - 39 و 30) ولی در عین حال قانون هم نفی نکرده که بخش خصوصی بتواند مدرسه خصوصی یا بیمارستان خصوصی دایر کند در

وی با اشاره به حذف کنکور و جایگزینی ارزش تخصصی وعلمی افزود : ما یک امتحان سراسری می گیریم که هم شامل دانش آموزان مدارس دولتی می شود و هم شامل دانش آموزان غیر دولتی که دانش آموزان باید به یک سطح نمره خاصی در آن برسند و اگر کسی در مدرسه نمره الکی گرفته باشد در اینجا دچار مشکل می شود.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص دو شیفته بودن مدارس اظهار کرد : در شهر تهران 413 مدرسه نوبت بعد از ظهر داشتیم که الان کمتر از 200 تاست. ما از 4 سال گذشته حدود ده هزار مدرسه را به نوبت صبح تغییر ساعت دادیم

/ 2 نظر / 25 بازدید
فرزانه

سلام من دانشجوی برقم امسال فارق و التحصیل میشم تو کلاسم شاگرد اولم.اما میخوام معلم بشم سال 87 که من کنکور دادم تربیت معلم دانشجو نمی گرفت.میشه منو راهنمایی کنید که باید چی کار کنم.اگه امسال کنکور بدم چی ؟دانشجو میگیره؟راه دیگه ای نیست؟خواهش میکنم راهنماییم کنید..............[گریه][افسوس]

الهام

سلام؛راجع به این فرم جدید اطلاعی ندارید؟خبری شد بهم بگین؛ممنون