تربیت معلم و تقویت آن با تمام قوا در کشور

وزیر آموزش و پرورش گفت: بحث تربیت معلم و تقویت آن با تمام قوت در کشور دنبال خواهد شد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، دکتر حاجی بابایی در گردهمایی مشترک معاونین، روسای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری، روسای حراست و ارزیابی عملکرد استان‌های کشور اظهار داشت: با وجود 300 مرکز تربیت معلم در کشور معلمی تربیت نمی‌شود.

وی افزود: شخصی که به عنوان مدرس در مراکز تربیت معلم مشغول به تدریس است باید 20 درصد بیشتر از استاد دانشگاه دریافتی داشته باشد.

حاجی بابایی خاطرنشان ساخت: طبق مصوبه مجلس وزارت آموزش و پرورش مکلف شده است در طول 5 سال، 60 هزار نیروی حق‌التدریس را با ویژگی‌های اعلام شده، استخدام نماید که از این تعداد تاکنون 26 هزار نفر با همکاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس استخدام شده‌اند و حقی از کسی تضییع نگردیده است، به گونه‌ای که هیچ معلم حق‌التدریسی با سنوات خدمت 6 سال به بالا (طبق مصوبه مجلس) وجود ندارد که اعتراضی نسبت به استخدام خود داشته باشد.

وی به لغو قرارداد آموزش و پرورش با شرکت‌هایی که با آن همکاری داشته‌اند، اشاره نمود و یادآور شد: نیروهای شرکتی با عنوان کار معین در قالب سرایدار یا نیروی خدماتی به کار خود ادامه می‌دهند.

حاجی بابایی درخصوص معلمانی که به صورت شرکتی با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند نیز گفت: طبق قانون نمی‌توانستیم معلمان را در قالب کار معین بگنجانیم و این واژه تنها در مورد نیروهای خدماتی به کار گرفته می‌شود.

وی تصریح نمود: طبق مصوبه مجلس به کارگیری نیروی حق‌التدریس جدید در آموزش و پرورش ممنوع است که اگر این امر میسر بود معلم بیشتری استخدام می‌کردیم و تعداد دانش‌آموزان را در کلاس‌های درس کاهش می‌دادیم.

حاجی بابایی در پایان جمعیت ایده‌آل برای هر کلاس درس را یک دانش‌آموز در ازای یک معلم اعلام نمود.

 

/ 2 نظر / 112 بازدید
سیما

سلام وبلاگ خوبی دارید یک سایت خوب برای پیدا کردن مقالات تخصصی به شما معرفی می کنم. پایگاه اینترنتی ایران نمایه www.irannamaye.ir در این سایت بیش از یک میلیون مقاله تمام متن وجود دارد. همچنین جستجوی عناوین و ثبت نام در آن رایگان می باشد

نادر

سلام وبلاگ خوبی داری به منم سر بزن لینکتون کردم شما هم منو لینک کنید مرسی www.naderbehbahani.blogfa.com