ورود بیش از ۵٠ فرقه و گروه شیطان پرستی به کشور

ورود بیش از ۵٠ فرقه و گروه شیطان پرستی به کشور

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی: انحرافات فکری، نسل جوان را در سکوت برنامه ریزان تهدید می کند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: بیش از ۵٠ فرقه و گروه تخدیری(شیطان پرستی) به ایران وارد شده اند که نیمی از آن ها(٢۵ فرقه) فعال اند و اقدام به ترجمه، چاپ و توزیع حدود ٢٠٠ عنوان کتاب در این زمینه کرده اند.

به گزارش ایرنا سرتیپ پاسدار «حسین ذوالفقاری» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در جهان بیش از ۴ هزار فرقه تخدیری وخرافه پرستی به وجود آمده است که غرب و به ویژه آمریکا خاستگاه و بستر اکثر آن هاست.وی تاکید کرد: ماموریت اخیر این افکار وارداتی اسلام ستیزی، مسلمان گریزی و تخدیر اصول پاک ناب محمدی و نفی واژه های ایثار و شهادت است.جانشین فرمانده ناجا افزود: یکی از فرقه های انحرافی تحت عنوان« TSM» توسط فردی به نام« الف» که خارج از کشور زندگی می کند، هدایت می شود.وی در توضیح نحوه فعالیت این فرقه گفت: این فرد با لابی صهیونیست ها مرتبط است. محبوبیت زیادی در بین جوانان دارد و صدها جوان در کلاس های او شرکت می کنند و در مقابل او اشک می ریزند و به گناهان خود اعتراف می کنند.ذوالفقاری اضافه کرد: فرد دیگری به نام « الف.ر» که زادگاهش یکی از شهرستان های کشور است، دارای تعدادی مرید می باشد که برای مراد خود حاضرند هر کاری بکنند.وی افزود:  دختران زیادی به خاطر او ازدواج نمی کنند و ادعا می کنند او همسر عرفانی آن هاست و او نیز ادعا می کند مرده را زنده می کند و اغلب در تاریکی زندگی می کند.ذوالفقاری تصریح کرد: فرد دیگری به نام « ع-ی» ادعا می کند عرش به واسطه حضور او برپاست، زلزله ها را پیش گویی می کند، انرژی درمانی می کند و روزانه تعداد زیادی بیمار به وی مراجعه می کنند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ادامه گفت: پلیس در راستای وظایف قانونی بر این جریانات اشراف اطلاعاتی دارد وبرخی نیز که مرتکب جرم شده بودند، شناسایی و دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده اند.ذوالفقاری در ادامه به جعل ٣ هزار نوع از این فرقه ها طی ٣٠ سال اخیر اشاره کرد و گفت:اصول مشترک این گروه ها انحراف از ادیان حنیف و التقاط در اعتقادات و وعده های کاذب و سوء استفاده از گرایش جوانان به مبداء هستی و سوء استفاده جنسی می باشد.وی اضافه کرد: به تازگی گروه هایی تحت عنوان شیطان پرست که اعضای آن دارای انحرافات فکری و جنسی هستند،با هدایت سایت های بیگانگان در کشور در حال شکل گیری است. جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: این گروه ها ضمن برگزاری مراسم خاصی، تبلیغ پوشیدن لباس خاص به عنوان لباس مقدس منقوش به نمادهای شیطان پرستی، از گردن بند (صلیب شکسته یا صلیب برعکس) انگشتر با نقوش استخوانی و جمجمه انسان استفاده می کنند و در برگزاری این مراسم ضمن شرب خمر، به رقص و پایکوبی اقدام می کنند.

ذوالفقاری تصریح کرد: آنان بر این باورند که باید بر خلاف ادیان به ویژه اسلام عمل کرد و با انجام اعمال دلخواه و کارهای خلاف، دنیا را به هرج و مرج و آشوب کشاند.

وی با اشاره به این که افراد عضو این گروه در برخی رشته های ورزشی مهارت خاصی دارند و به منظور جذب نوجوانان و جوانان هنگام ورزش از موزیک های خاص شیطان پرستی استفاده می کنند، تصریح کرد: این گروه ها دارای کتاب هایی به زبان لاتین هستند و با تجمع در پارک ها و تفرجگاه ها در خصوص رخدادهای جدید در کشور در رابطه با شیطان بحث و گفت و گو می کنند.

جانشین فرمانده ناجا از کارشناسان و صاحب نظران خواست تا به منظور شناخت و آگاه سازی افراد جامعه نسبت به فرقه های انحرافی با همکاری رسانه ها، تلاش مضاعف داشته باشند و خانواده ها نیز با حساسیت بیشتر ضمن آگاهی به این گونه مسائل در مراقبت و راهنمایی فرزندان خود اهتمام ورزند.آرین منش نایب رئیس کمیسیون فرهنگی نیز با هشدار نسبت به انحرافات فکری که نسل جوان را تهدید می کند، به خراسان گفت: یکی از مصادیق تهاجم فرهنگی ورود اندیشه ها وتفکرهای انحرافی و ترویج گروه های ضدفرهنگی در کشور است که با عناوین مختلف مثل هوی متال و گروه های شیطان پرست، از طریق دریچه های غیرفرهنگی مثل ماهواره، فیلم ها و سی دی های غیرمجاز و بلوتوث در بین جوانان رو به افزایش است.

وی افزود: استکبار جهانی با شکست در مقابل آرمان های انقلاب اسلامی با ترویج انحرافات فکری و سرگرم کردن جوانان با این فرقه ها، به گمان خود با اهداف متعالی اسلامی به مقابله برخاسته است و هر سال میلیاردها دلار نیز برای آن هزینه می کند.

آرین منش گفت: گروه های منحرف و شیطان پرستی با چاشنی جاذبه های کاذب مثل اعتیاد از میان جوانان یارگیری می کنند و به دلیل خلاء اقدامات فرهنگی از سوی برنامه ریزان، متاسفانه عده ای از جوانان در حال جذب به این گروه ها هستند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی همچنین گفت: این خطر نسل جوان را به شدت تهدید می کند و طبیعی است که در این میان نهادهای فرهنگی، خانواده ها، نهادهای دینی و مذهبی و آموزش و پرورش رسالت سنگینی برعهده دارند تا با برنامه ریزی، نسل جوان را از این خطرات و پیامدهای انحرافات فکری آگاه کنند.

آرین منش تصریح کرد: تبیین واقعیات دینی و فرهنگی و انتقال ارزش های اسلامی از طریق برنامه سازی و اشاعه فرهنگ بومی برای جوانان، از جمله اقداماتی است که جوانان را در مقابل این تهاجم فرهنگی مصون می دارد.

وی افزود: همان طور که ذکر شد دریچه های مسموم زمینه ساز ورود این تهاجم است؛ بنابراین با مسدود کردن این دریچه ها، می توان تا حدودی از خطر گرایش جوانان به این فرقه های منحرف کاست.وی افزود: حرکت های ایجابی مثل تولید محصولات فرهنگی، غنی سازی اوقات فراغت جوانان نیز می تواند این آسیب  فرهنگی را کاهش دهد.

آرین منش همچنین با اشاره به نقش حساس و موثر خانواده در پیش گیری از گرایش و جذب جوانان به این گروه های منحرف، گفت: خانواده مهم ترین نهاد نظارتی بر رفتار فرزندان است و نقش بی بدیلی در آگاه سازی آن ها در مقابل انحرافات فکری دارد. بنابراین مراقبت و نظارت لازم خانواده بر رفتار فرزندان و همچنین تامین نیازهای مشروع آن ها می تواند یکی از راهکارهایی باشد که جوانان را در مقابل گرایش به فرقه های انحرافی مصون دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی همچنین بااشاره به تبعات ناشی از عضویت جوانان در این فرقه ها گفت: جوانانی که به عضویت این گروه ها در می آیند، گرفتار ورطه ای می شوند که بازگشت از آن امکان پذیر نیست؛ چرا که این گروه ها با عقاید مسموم و انحرافی خود مسائل دنیوی و اخروی جوانان را مورد هدف قرار می دهند و حتی آن ها را به انحرافات فکری و جنسی می کشانند. وی افزود: یکی از مسائلی که جوانان را گرفتار می کند، جاذبه های کاذبی مثل اعتیاد، اشاعه فساد و فحشا و عقاید هرج و مرج طلبانه است، به همین دلیل جوانانی که عقاید فرهنگی و مذهبی شان ضعیف باشد، به سرعت جذب این گروه ها می شوند و در وهله اول سلامت فکری و جسمی آن ها و در وهله دوم جامعه در معرض خطر قرار می گیرد.

آرین منش، تبیین پیامدهای این گروه های انحرافی را از سوی رسانه ها و مسئولان از جمله عوامل بازدارنده ذکر کرد و گفت: معرفی گروه های منحرف که در جامعه درحال ریشه دواندن می باشند و از خلاء برنامه های مناسب، سوء  استفاده می کنند نیز می تواند از عوامل بازدارنده محسوب شود.

وی در پاسخ به این که آیا کمیسیون فرهنگی برای مقابله با این انحرافات فکری، برنامه ای دارد، گفت: کمیسیون فرهنگی در سطح کلان با نشست با مدیران فرهنگی با هدف تلاش برای توسعه فرهنگ کشور، در مقابله با انحراف فکری در جامعه دیدارهایی داشته است که نشست ۶ساعته این کمیسیون با رئیس صدا و سیما در هفته گذشته از جمله این برنامه هاست که بخشی از آن به ارتقای کیفی برنامه های صدا و سیما به منظور مقابله با این مسئله اختصاص داشته است.وی افزود: همچنین این دغدغه که انحراف فکری و گروه های شیطان پرست، نسل جوان را در سکوت برنامه ریزان تهدید می کند، به مسئولان و مدیران وزارت ارشاد منتقل کردیم و از آن ها خواسته شده است که با ارتقای کمی و کیفی برنامه های فرهنگی، ایجاد نشاط و شادابی و روشنگری و آگاه سازی جوانان و خانواده ها از خطرات ورود و نفوذ عقاید این گروه ها و فرقه ها به مقابله با تهاجم فرهنگی بپردازند.وی افزود: گروه ها و فرقه هایی مثل شیطان پرستی یا هوی متال با سوء استفاده از ناآگاهی مردم و خانواده ها و جوانان و در مناطق محروم تر کشور با درنظر گرفتن مسائل اقتصادی و اجتماعی برای جذب جوانان دام پهن می کنند، پس بر تمامی مسئولان و برنامه ریزان است که در مقابل این تهدید ها که نسل جوان را هدف قرار داده است، هوشیار باشند.

/ 1 نظر / 39 بازدید
شادي

سلام وبلاگ خوبي داريد. توي اين قسمت خيلي خوب مي شه كه اين فرقه ها رو معرفي هم نه ولي حداقل نام ببريد. مي شه از الگوهاي تدريس فعال رياضي هم مطالبي رو در وبلاگتون ببينيم؟