فرقه های منحرف بر سر راه دختران و پسران

فرقه های منحرف بر سر راه دختران و پسران   

اندیشمندان ، هزاره سوم میلادی را عصر دانایی لقب داده اند؛ عصری که با تکیه بر دانش و ابزار بشری ، فاصله ها معنا و مفهوم خود را از دست داده اند و در کنار این توانمندی ، صاحبان فناوری با بهره گیری از ابزارهای تبلیغاتی این بار به جای حضور فیزیکی در کشورها با استفاده از امکانات رسانه ای سعی در القای فرهنگ ها و تغییر ذائقه ها دارند. برای نمونه ، امروز در آفریقا برای آن جوان آفریقایی اسامی کالاها بسیار آشناتر از نام شهرها بوده و ذائقه آنها به کوکاکولا و پیتزا عادت کرده است و در اوج قحطی و گرسنگی ، در اندیشه به دست آوردن عینک «ریبن» است و شاید حضور در رستوران های زنجیره ای مک دونالد از آرزوهای او باشد. در دنیای امروز، کمتر شاهد غرش توپ و هواپیما بر فراز کشورها بوده ایم ، اما جنگی به مراتب مخرب تر از جنگ فیزیکی در گرفته است و این بار دشمن در قالب امواج وارد خانه ها شده است تا تمام داشته ها ، ارزشها و باورهایی که به انسان ها حیات می دهد، در ورطه نابودی قرار گیرد.

گردهمایی مخوف

تحقیقات نشان می دهد؛ در حال حاضر، بیش از ۱۴۰۰کانال ماهواره ای در کشور در حال دریافت است و با توجه به جذابیت های این برنامه ها که با ذائقه جوانان منطبق است ، یکباره شاهد رشد قارچ گونه گردهمایی ها و فرقه های منحرفی مانند: رپ ، سپلترا، وپ ، متالیک ها، آیرون میدن ، رس ، وسپ ، عقرب سیاه ، گروههایی منحرف جنسی و شیطان پرست ها هستیم که در اولین گام ، جوانان را هدف قرار داده و برخی از جوانان و نوجوانانی که ناخواسته به سمت این گروهها گرایش پیدا کرده اند، عملا این واقعیت را نمی دانند که این سرمایه گذاری های کلان ، آنها را هدف قرار داده است.

تابلوهای متحرک

سردار رادان ، فرمانده انتظامی تهران بزرگ با نگرانی از بی توجهی برخی جوانان و نوجوانان ، در این باره به خبرنگار ما گفت: در حماسه ۸سال دفاع مقدس ، حضور فداکارانه جوانان این مرز و بوم ، این واقعیت را ترسیم کرد که جوانان ایرانی به دلیل اصالت و ریشه ای که با بهره گیری از آن رشد کرده اند، یک سد بازدارنده در مقابل سیاست های غارتگرانه محسوب می شوند و به همین دلیل کارشناسان و تحلیلگران صاحبان قدرتها با سرمایه گذاری های کلان خود، جوانان را هدف قرار داده و با اغواگری های کاذب ، باورها و سنتها را نشانه رفته اند تا به نوعی آنها را در حصار ابتذال و بی خبری گرفتار کرده و سیاست های خود را اعمال کنند. رئیس پلیس تهران اضافه می کند: امروز بی توجهی به این ترفندها، موجب شده است تا شاهد باشیم جوان و نوجوانی که آینده ساز این مرز و بوم محسوب می شود، بدون توجه به عرف حاکم بر جامعه ، به تابلوی متحرک گروههای منحرف تبدیل شود و عملا به سمت و سوی بی بندوباری سوق یابد. وی تصریح می کند: طرح امنیت اجتماعی نیز در اصل برای صیانت از فرزندان این مرز و بوم آغاز شده است زیرا این فرهنگ های منحط عملا جایگاهی در میان خانواده ها نداشته و حداقل فرآیند آن ، دامن زدن به ناهنجاری های اجتماعی است.

از فساد اخلاقی تا خودکشی دسته جمعی

دکتر بهروز پیری ، جرم شناس در ارتباط با فرقه های انحرافی می گوید: ریشه این گروهها با بی بندوباری و آزادی در روابط جنسی است ؛ به طوری که شالوده اجتماعی خانواده در غرب اکنون در معرض چالش جدی قرار گرفته و تولد فرزندان نامشروع تبدیل به معضلی شده است که دولتمردان کشورهای غربی را در اندیشه فرو برده ؛ تا جایی که در کلاسهای درس ، آموزش پیشگیری از بارداری در دستور کار سیستم آموزشی قرار گرفته است. وی ادامه می دهد: علاوه بر آن ، بی ثباتی در خانواده ها موجب تک والدینی فرزندان بسیاری است که خود حاکی از یک بحران در زندگی اجتماعی محسوب می شود. این جرم شناس می افزاید: گرایش به فرقه های انحرافی با اشکال عجیب و غریب که معنایی غیر از پوچی و بی هویتی ندارد، در بسیاری از مواقع موجب خودکشی دسته جمعی در میان اعضای این فرقه ها شده و شدت این بی هویتی تا آنجا پیش رفته است که برخی از فرقه ها از جمله شیطان پرست ها اقدام به آزار و اذیت همدیگر می کنند.

آمار بالای جرم

علی دلداری ، نماینده دادستان در دادگاه های کیفری استان تهران نیز در این باره می گوید: گرایش به فرقه ها و گروههای انحرافی صرفا یک سمپاتی بی پایه و اساس است که در میان برخی از جوانان و نوجوانان به آن توجه می شود و بررسی ها نشان می دهد این افراد با علاقه به یک موسیقی خاص و استفاده از علایم و آرمهای مربوط به گروههایی مانند رپ ، متالیکا و...به نوعی سعی در خود بزرگ بینی دارند که این بزرگ بینی موجب گرایش آنها به استفاده از سیگار، مواد مخدر و قرصهای روانگردان می شود. دلداری اضافه می کند: بررسی پرونده های قضایی حاکی از آن است که آثار جرم در میان این گروه از جوانان و نوجوانان رو به افزایش است و پس از مدتی ، این افراد به انسان های مسخ شده ای تبدیل می شوند که به دلیل اعتیاد به مواد و قرصهای افیونی و روانگردان هیچ اراده و اختیاری از خود ندارند. ضمن این که نباید فراموش کرد قانون ، برخورد با پوششهای اینچنینی و استفاده از آرم و برچسب های مربوط را مورد تاکید قرار داده است. لذا انتظار می رود؛ والدین با هوشیاری کامل ، آموزش های لازم با نمونه و مستندات مربوط به انحراف این فرقه ها را به فرزندان خود ارائه کنند تا آنها با واقعیت های پنهان این قبیل مسائل بیشتر آشنا شوند.

/ 0 نظر / 115 بازدید