وزیر آموزش و پرورش گفت: بحث تربیت معلم و تقویت آن با تمام قوت در کشور دنبال خواهد شد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، دکتر حاجی بابایی در گردهمایی مشترک معاونین، روسای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری، روسای حراست و ارزیابی عملکرد استان‌های کشور اظهار داشت: با وجود 300 مرکز تربیت معلم


وزیر آموزش و پرورش گفت: بحث تربیت معلم و تقویت آن با تمام قوت در کشور دنبال خواهد شد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، دکتر حاجی بابایی در گردهمایی مشترک معاونین، روسای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری، روسای حراست و ارزیابی عملکرد استان‌های کشور اظهار داشت: با وجود 300 مرکز تربیت معلم در کشور معلمی تربیت نمی‌شود.

وی افزود: شخصی که به عنوان مدرس در مراکز تربیت معلم مشغول به تدریس است باید 20 درصد بیشتر از استاد دانشگاه دریافتی داشته باشد.

حاجی بابایی خاطرنشان ساخت: طبق مصوبه مجلس وزارت آموزش و پرورش مکلف شده است در طول 5 سال، 60 هزار نیروی حق‌التدریس را با ویژگی‌های اعلام شده، استخدام نماید که از این تعداد تاکنون 26 هزار نفر با همکاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس استخدام شده‌اند و حقی از کسی تضییع نگردیده است، به گونه‌ای که هیچ معلم حق‌التدریسی با سنوات خدمت 6 سال به بالا (طبق مصوبه مجلس) وجود ندارد که اعتراضی نسبت به استخدام خود داشته باشد.

وی به لغو قرارداد آموزش و پرورش با شرکت‌هایی که با آن همکاری داشته‌اند، اشاره نمود و یادآور شد: نیروهای شرکتی با عنوان کار معین در قالب سرایدار یا نیروی خدماتی به کار خود ادامه می‌دهند.

حاجی بابایی درخصوص معلمانی که به صورت شرکتی با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند نیز گفت: طبق قانون نمی‌توانستیم معلمان را در قالب کار معین بگنجانیم و این واژه تنها در مورد نیروهای خدماتی به کار گرفته می‌شود.

وی تصریح نمود: طبق مصوبه مجلس به کارگیری نیروی حق‌التدریس جدید در آموزش و پرورش ممنوع است که اگر این امر میسر بود معلم بیشتری استخدام می‌کردیم و تعداد دانش‌آموزان را در کلاس‌های درس کاهش می‌دادیم.

حاجی بابایی در پایان جمعیت ایده‌آل برای هر کلاس درس را یک دانش‌آموز در ازای یک معلم اعلام نمود.